KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN

BAPTYSTÓW 

w Głogowie

Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus a śmierć zyskiem.     
                                                                                                 Filipian 1:21

Wolontariusze nagrodzeni żonkilami, prezydent ze złotą łopatą

 

To była druga taka uroczystość “Żółty Żonkil”. Fundacja Hospicjum Głogowskie nagrodziła wolontariuszy. Tym razem wyróżnionych zostało pięciu z nich – Karolina Królikowska, Edyta Szymankiewicz, Beata Perkins, Krzysztof Kajdas i Jerzy Górski. Dlaczego akurat żonkile? – Bo to symbol hospicjum, symbol nadziei – mówiła Aleksandra Glińska, prezes fundacji.

Nagrodzeni – choć każdego dnia mocno zaangażowani w akcje tej fundacji – byli zaskoczeni i wzruszeni. – Działamy jako drużyna i czuję się jej częścią. Niezręcznie jest mi stawać na scenie, bo większość z nas powinna się na niej pojawić – wskazywała na swoich kolegów Edyta Szymankiewicz.

Emilia Szajowska poinformowała też, że mimo ciężkiego roku – wiele zbiórek z powodu koronawirusa zostało odwołanych – udało się przekroczyć magiczną kwotę 1 mln zł. Przypomniała, że te pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie hospicjum. – Jesteśmy w połowie drogi – zaznaczała.

Podczas tej uroczystości niespodzianka czekała również na prezydenta Rafaela Rokaszewicza. Była to złota łopata. To nagroda za wsparcie miasta na rzecz tej wyjątkowej inicjatywy. – Prezydent wspiera nas od samego początku – podkreślała prezes Glińska.

Zabrakło za to wsparcia z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W fundacji mocno liczyli na pomoc, bo to z pewnością przybliżyłoby głogowian do celu jakim jest budowa hospicjum. Prezydent gwarantował starania o kolejne zewnętrzne środki. – Osobiście chciałbym podziękować za wspaniałą postawę, za wolontariat – mówił w stronę wolontariuszy. Wspomniał krótko o planach, o przetargu. I o tym, że chciałby, aby za rok powstał stan surowy naszego hospicjum.